Wędkarski Kalisz Pomorski

Dla dużych wędkarzy zarówno pogoda jak i pora roku nie jest przeszkodą do uprawiania swojej pasji. Wielu spośród nich z niecierpliwością liczy na zamarznięcie akwenów wodnych, by mogli wejść na lód i podejmowanie swojego zainteresowaniami.

Wędkarski Szczecinek

Wędkarstwo podlodowe zatrzymuje się coraz większe. Jeśli chcemy przymocować do ciała tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który dobrze odbiega swoim widokiem i parametrami od tych, przydatnych w czasie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że już sama wędka wymaga istnieć wysoko mniejsza.

wędkarstwo allegro
wędkarstwo allegro

Jednak w wywierconym w lodzie otworze że będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego mebla będziemy potrzebować oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Zdolności do wędkowania podlodowego, oferowane w sprzedaży są przede wszystkim mniejsze od standardowych. Wynika toż z faktu, że nie jest nam potrzebna ilość potrzebna do jej marnowania na odległość, jak dzieje się to latem. Wymaga stanowić zawsze dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb będących w zbiorniku. Dużym jest ponadto jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest stosowanie zimą żyłek kolorowych – przydatne są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem zbliżonym do codziennego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Szczecinek

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile chce nam, żeby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Najczęściej wykorzystywane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, zrobiona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe urządzone są w kotwiczki umożliwiające życie i prowadzenie ryby. Zimowe błystki cechują się przede wszystkim wysokimi połyskującymi barwami lub ostrym, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z główką. Celem zainteresowania ospałych w współczesnej temperaturze ryb, główki przeważnie są w kolorze srebrnym lub złotym. Główki są także nacinane tak, aby w terminie ruchu jak najlepiej odbijały światło. Aby zapobiec niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki płaci się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, wykorzystywane w sukcesu stosowana metody spławikowej. Zimą przydatne są zarówno przynęty jak i zanęty o wysokim, nęcącym zapachu oraz kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest niezwykle wyższa niż w czasie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za nieduże pieniądze że trwać się naszym kolejnym hobby na mroźne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Szczecinek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *